BioHorizons SynMax®, PermaPro®, Argonaut® ,CeraOss® - biomateriały do regeneracji kości

W naszej ofercie biomateriałów znajdą Państwo produkty pochodzenia zwierzęcego firmy BioHorizons.

Biomateriały BioHorizons
SynMax®

SynMax® – syntetyczny materiał zastępczy kości

SynMax® to w pełni syntetyczny materiał, który po umieszczeniu służy jako rusztowanie osseoprzewodzące. Dzięki porowatej strukturze wspomagane jest wrastanie mezenchymalnych komórek macierzystych i komórek osteoprogenitorowych z otaczającej żywotnej tkanki kostnej. Składa się z 60% hydroksyapatytu i 40% beta-fosforanu trójwapniowego, który po implantacji jest w kontrolowany sposób wchłaniany i zastępowany nową substancją kostną.

  • Czas resorpcji – kontrolowanie resorbowalny i zastępowany przez nowy materiał kostny.
  • Okres trwałości w oryginalnie zamkniętym opakowaniu – maksymalnie 5 lat.
PermaPro®

PermaPro® – syntetyczna membrana PTFE

Perm Pro® to cienka, nieresorbowalna i biokompatybilna membrana. Wykonana jest z biologicznie obojętnego politetrafluoroetylenu (PTFE) o dużej gęstości, który stanowi skuteczną barierę przed przenikaniem bakterii i komórek, dlatego jest stosowany w niektórych wskazaniach w zabiegach gojenia otwartego bez pierwotnego zamknięcia rany/tkanek miękkich.

  • Czas resorpcji – nieresorbowalna (syntetyczna)
  • Okres trwałości w oryginalnie zamkniętym opakowaniu – maksymalnie 5 lat.
Argonaut®

Argonaut® – wieprzowa błona kolagenowa

Argonaut® to w pełni resorbowalna błona kolagenowa pozyskiwana z osierdzia świni w standaryzowanym, kontrolowanym procesie oczyszczania.
Stosowana jest w sterowanej regeneracji tkanek, kości i tkanek przyzębia, do pokrywania implantów. Dzięki swojej elastyczności można ją łatwo dopasować do konturów powiększonego miejsca ubytku. Ze względu na silne sieciowanie włókien natywnych w osierdziu, membrana zapewnia długą funkcję bariery dla przewidywalnej regeneracji.

  • Czas resorpcji- 3-6 miesiące
  • Okres trwałości w oryginalnie zamkniętym opakowaniu – maksymalnie 3 lata
CeraOss®

CeraOss® – materiał zastępczy z kości bydlęcej

CeraOss® to czysty minerał kostny pochodzenia bydlęcego, otrzymywany w temperaturze 1200 °C w specjalnym procesie produkcyjnym. Trójwymiarowa porowata struktura umożliwia szybką penetrację i adsorpcję białek krwi i surowicy oraz służy jako rezerwuar dla białek i czynników wzrostu. Proces produkcyjny zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i prowadzi do niezwykle wysokiej czystości i maksymalnej stabilności objętości.

  • Czas resorpcji – nieresorbowalny (zostaje zintegrowany, przebudowany)
  • Okres trwałości w oryginalnie zamkniętym opakowaniu – maksymalnie 3 lata
Zasady przechowywania

Produkty należy przechowywać w temperaturze 4–30 °C. Podczas lata, gdy temperatury są bardzo wysokie, zaleca się przechowywanie ich w lodówce.

Według informacji producenta nie można zagwarantować spełnienia specyfikacji produktu, jeśli jest przechowywany w temperaturze poniżej –10 °C lub powyżej 49 °C przez ponad 10 dni.